ÇFARË NDODHI? Victoria’s Secret mbyll 53 dyqane të tjera – AlpeGossip
ÇFARË NDODHI?  Victoria’s Secret mbyll 53 dyqane të tjera

ÇFARË NDODHI? Victoria’s Secret mbyll 53 dyqane të tjera

Marka e famshme e modës Victoria’s Secret do mbyllë 53 dyqane të tjera këtë vit.

Njoftimi erdhi pas në vitin 2018 u mbyllën 30 dyqane të markës së të brendshmeve.

During L Brands tha se nevoja për të mbyllur dyqanet u bazua në performancën e përgjithshme të biznesit dhe mospërmbushjen e pritjeve të shitjeve.

Dyqanet e mbyllura përbëjnë vetëm 4% të totalit prej  1.143 dyqanesh të Victoria’s Secret në të gjithë botën.

L Brands gjithashtu zotëron markën Bath & Body Works.