ÇFARË PO NDODH KËTË SEZON NË “BIG BROTHER VIP”? Pse po SKUALIFIKOHEN dhe LARGOHEN banorët nga loja – AlpeGossip
ÇFARË PO NDODH KËTË SEZON NË “BIG BROTHER VIP”? Pse po SKUALIFIKOHEN dhe LARGOHEN banorët nga loja

ÇFARË PO NDODH KËTË SEZON NË “BIG BROTHER VIP”? Pse po SKUALIFIKOHEN dhe LARGOHEN banorët nga loja

Ndryshe nga viti i kaluar, ky Big Brother VIP 2 ka nisur me dinamika, debate, ofendime, skualifikime dhe largime nga gara.

Ky sezon mesa duket nuk është dhe aq i qetë për banorët VIP-a të cilët pas drbateve të shumta kanë kërkuar të largohen nga loja ose përshkak të ofendimeve që kanë përdorur janë përjashtuar nga loja.

Edhe pse “Vëllai i madh” ua kishte vënë në dukje këtë “difekt” të tyre ata kanë vazhduar sërish duke përdorur fjalë ofenduese.

Ditën e djeshme u skualifikua nga gara Ermiona Lekbello, e cila për shkak të gjuhës së përdorur prej saj pas spektaklit të së martës.

Mbrëmjen e djeshme Ermiona pati një debat të fortë me Oltën. Gjatë kësaj kohe ajo vazhdimisht ka kërkuar të largohet nga loja.
Gjithçka nisi pas një bisede që po bënte Armaldo me Oltën dhe Kiarën për Ermionën.

Kjo e fundit e dëgjon dhe i thotë disa herë të flasi me zë të lartë sepse ajo e dëgjoi dhe jo duke përshpëritur gjithashtu ajo u është kthyer keq atyre pasi nuk e lanë të flenë nga zhurma.

Disa nga fjalët ofenduese të Ermionës ishin: Po bën fytyrën e palaços, i paedukatë,jeni bërë si gore etj.

Pas Ermionës u skulifikua edhe Eva Alikaj. Largimi i menjëhershëm u bë për shkak të fjalorit kërcënues që ajo përdori ndaj Luizit, duke i thënë: Ta çaj kafkën.Mirëpo në fund ajo e pranoi vendimin e më pas nisi të bënte gati valixhet.

Teksa ishte në dhomën e grimit, ajo tha se ka shumë rroba për të veshur akoma e se do largohet kur të dojë.Me ton kërcënues, Eva i tha Maestros se do largohet kur të dojë, e nëse do duhet, produksioni të lajmërojë edhe Policinë nëse do.'BBV’ e skualifikoi, Eva Alikaj: Kam shumë rroba, dal kur t’më dojë qejfi

Kush janë banorët e tjerë që janë skualifikuar apo larguar me dëshirën e tyre nga gara.

Zhaklin Gjolla zgjodhi të përfundojë rrugëtimin e saj një javë pas nisjes së formatit duke mos e përballuar nga ana emocionale.

Pas takimeve me psikologe ajo e pati t pamundur që të vazhdonte më tej.

Kejvina Kthjella u skualifikua nga “Big Brother VIP” pas një dhune fizike që uahtroi ndaj Luizit.

Moderatorja e goditi me shpullë në fytyrë pas një debati që ata rë dy patën. Zarfi i zi i cili u lexua nga Arbana në transmetim live i kërkoibasaj që të largohej menjëherë nga shtëpia.

“Faleminderit nga ju. Unë iki nga këtu me kokën lart, sepse nuk ia lejoj asnjë njeriu të më ulë në atë mënyrë siç më uli ai”, deklaroi mes të tjerash Kthella pas pranimit të vendimit për përjashtim.

Valbona Mema edhe pse shpesh herë e kishte kërkuar që do largohej nga shtëpia por fatkeqësisht ajo u largua për nje arsye shëndetësore të motrës së saj e cila ndodhet në gjëndje të rëndë.

Bledi Mane i ndodhur në televotim me Luizin dhe Kiarën në fillim të primet ai kërkoi largimin nga gara duke i lënë përparëai çiftit në Big Brother, edhe pse ai nuk u largua në ato momente u eleminua nga shëtpia e “Big Brothet” me votat e publikut.

Alpegossip.al