ÇIFTI TERRORIST I VENDOS FËMIJËS EMRIN ADOLF HITLER/ Ja çfarë ndodhi me ta – AlpeGossip
ÇIFTI TERRORIST I VENDOS FËMIJËS EMRIN ADOLF HITLER/ Ja çfarë ndodhi me ta

ÇIFTI TERRORIST I VENDOS FËMIJËS EMRIN ADOLF HITLER/ Ja çfarë ndodhi me ta

Një çift që e quajti fëmijën e tyre të porsalindur Adolf Hitlerit është shpallur arrestuar.

Gjykata e Birminghamit tha se Adam Thomas dhe Claudia Patatas i dhanë fëmijës së tyre emrin e Adolf në nder të udhëheqësit nazist.

Ata mendohet të jenë pjesë të një grupi të ndaluar terrorist. Gjatë gjykimit, u shfaqën imazhe të Adam me djalin që mbanin veshje raciste.

Grupi terrorist Neo-nazist, Veprimi Kombëtar, i themeluar në vitin 2013, u shpall i jashtëligjshëm me legjislacionin anti-terror tre vite pasi festoi vrasjen e deputetit Jo Cox.