DADDY YANKE NË TIRANË/ Këngëtari mbërrin për të ndezur sheshin – AlpeGossip
DADDY YANKE NË TIRANË/ Këngëtari mbërrin për të ndezur sheshin

DADDY YANKE NË TIRANË/ Këngëtari mbërrin për të ndezur sheshin

Ditën e sotme “Sheshi Skënderbej” do të ndizet nga ritmet e muzikës latine të Daddy Yankee. Këngëtari nga Puerto Rico, pritet të performojë disa nga hitet e tiij më të njohura. Tre ore përpara koncertit ai ka mbërritur në Tiranë dhe në fotografitë e publikuara nga ‘Top Channel’ duket se ai është shoqëruar nën masa të rrepta sigurie.

Daddy Yankee do të këndojë për rreth 90 minuta, pas Encës dhe Ledri Vulës. Yankee numëron disa çmime në karrierën e tij kryesisht si “Tekstshkruesi më i mirë latin” apo “Kënga latine e vitit”.