DASMA E MADHE/ Dhurata e çmuar e Mbretëreshës për Princi Harry-n e Meghan Markle – AlpeGossip
DASMA E MADHE/ Dhurata e çmuar e Mbretëreshës për Princi Harry-n e Meghan Markle

DASMA E MADHE/ Dhurata e çmuar e Mbretëreshës për Princi Harry-n e Meghan Markle

Princ Harry dhe Meghan Markle do të bëhen Duka dhe Dukesha e Sussex kur ata të martohen sot.

Mbretëresha i ka dhuruar titujt nipit dhe nuses së tij ndërsa përgatiten të shkojnë drejt altarit në kishën e Shën Gjergjit në Windsor.

Rangu i ‘Dukës’ është rangu më i lartë për finsikët e Britanisë.

Dhëndri do të marrë titullin ‘Dukë’ dhe kjo shënon martesën e tij me ish-aktoren amerikane. Ndërsa Mehgan do të bëhet Dukesha e parë e Sussex ndërsa bashkëshorti i saj do të jetë Duka i parë i qarkut në 175 vite dhe i dyti në histori.