“DHËMBË PËR DHËMBË ME ISHIN”/ Të gjitha shenjat na thonë se kënga e Mozzik… është për Loredanën! – AlpeGossip
“DHËMBË PËR DHËMBË ME ISHIN”/ Të gjitha shenjat na thonë se kënga e Mozzik… është për Loredanën!

“DHËMBË PËR DHËMBË ME ISHIN”/ Të gjitha shenjat na thonë se kënga e Mozzik… është për Loredanën!

Mozzik publikoi hitin e fundit në bashkëpunim me Taynën “Edhe ti”. Menjëherë pas publikimit kënga mori klikime të shumta dhe arriti të dëgjohej masivisht edhe në Gjermani, aq sa arriti të klasifikohej në muzikën e dytë më të dëgjuar, duke lënë kshu pas edhe Loredanën.

Përsa i përket kësaj të fundit, që prej ndarjes me Mozzik kanë qenë të shumta reagimet që çifti ka bërë ndaj njëri-tjetrit, duke nisur që nga intervista e Mozzik ku u shpreh se e respekton shumë për arsye se ajo është nëna e fëmijës së tij, e ku më pas nga shkrimi i Loredanës që po kalon një jetë plot vështirësi, në të cilat përmendi edhe Hanën, menjëherë Mozzik iu kundërvu duke i thënë që mos të përdor vajzën për t’u viktimizuar dhe se faji është i asaj për të gjitha.

“Dashuria nuk njeh pare, famë, muzikë, por ja që te ti njeh, sepse je shumë e re në këtë lamijë. E ti shumë e mirë e di, njerëzit e tu e dinë, cilat janë arsyet që unë jam larguar nga ti, e asnjëra nuk ishte nga ato që kishe cekur në intervistë”, u shpreh Mozzik në shkrimin që ja dedikoi ish-partneres së tij.

Nisur nga kjo kuptuam se kënga “Edhe ti” është bërë pikërisht për Loredanën. Në tekstin e këngës vërejmë se ka mllef, ka zhgënjim, pendim e shumë ndjenja që i përshaten ish-çiftit. Në çdo video klip të realizuar nga dyshja së bashku kemi parë se si të dy ishin “Bonnie dhe Clyde”. Këtë e shohim dhe në tekst:” E msova me kap thiken, E ajo sot em therr”…

Mesa duket reperi është lënduar shumë nga nëna e vajzës së tij, aq sa nuk t’ia shohi më sytë, ku përmend se kjo dashuri ka qenë idiote për të dhe se gjithë ndjenjat i kanë ikur.  “Si u kthye kështu dashuria në urrejtje?”

Veç të tjerash, rreshtat e Mozikut janë të mbushura plot me urrejtje sikur duan të nxjerrin të gjithë mllefin e post-ndarjes.

“E ki nis keq e tkeq e ki fundin” pershembull…

Vlen te permendet se sot, pasi Moziku publikoi një foto ku shkruante se renditej i pari në Gjermani, Loredana ia ktheu menjehere me një emoji në shenjen e “shttt”, ku shfaqej ne fakt ajo e para në klasifikim.

Epo kësaj i thonë të hahesh “dhëmbë për dhëmbë” me ishin! ALPEgossip.al

Teksti i plotë:

Lakmitare!
Ke menu qe dashnia o veq pare
Ke menu qe dashnia o hajgare
Ti e ki emrin lakmitare
Uh Lakmitare!
Ke menu qe dashnia o veq pare
Ke menu qe dashnia o hajgare
Ti e ki emrin lakmitare

Sëmundje e pashërusheshme
Per mu u bone e pa durushme
Ta Kisha dhez njo t’fort hundve
Ama nah sjom i ktyne punve
Ça ça ça
k**** Po ma prish tash gjumin
kur do dite ste hajke p*****
Ma fshite numrin
Tash fjalt e mia zemren ta lekundin
E ki nis keq e tkeq e ki fundin
E mundinn
Ma ke gjujt ma ke shkel
Tan ato ndjenja tmira shkun me erë
E msova me kap thiken
E ajo sot em therr
Krejt parfimat tjere blej
Sun ta zevendsojn ket erë
Sa idiote kjo dashni koka kon
Ni got raki
Be ja *** at non
T’urrej se t’kom dasht
Ma zi Se kafsh
Po futja ndasht
ndashni rash e gjithqka pash
Kur filloj xhepi me mu trash
Emocionet em kan ik
I kom lon n’plazh
Pfff
E pernime n’ket jet ça spaska
Ça ska?
E kurrë n’jetë syt sdu me ti pa