DHURATA DORA THYEN NJË TJETËR REKORD/ Mbulohet me “ar” dhe ka një arsye të mirë për festuar – AlpeGossip
DHURATA DORA THYEN NJË TJETËR REKORD/ Mbulohet me “ar” dhe ka një arsye të mirë për festuar

DHURATA DORA THYEN NJË TJETËR REKORD/ Mbulohet me “ar” dhe ka një arsye të mirë për festuar

Dhurata Dora me këngën e saj “Zemër” në bashkëpunim me artistin e njohur Soolking kanë thyer rekorde, të cilat vijnë e shtohen dita ditës.

Kënga ka tejkaluar kufijtë e shqiptarisë, duke u bërë mjaft e pëlqyer ndërkombëtare dhe këtë fillimisht e vërteton numri I shikueshmërisë në Youtube. Kënga ka mbledhur plot 197 milionë shikime nga të gjitha anët e botës.

Mirëpo në ditën e sotme Dhurata ka festuar edhe një arritje të re. “Zemër” ka arritur plot 15 milionë ‘streaming’ në platformat dixhitale, duke e certifikuar këngën me diskun “Gold”.

Ky çmim vlerësohet nga industria muzikore franceze dhe është një arritje e veçantë për secilin artist shqiptar apo të huaj, pasi në industritë evropiane janë pikërisht këto mjete të cilat masin edhe suksesin e këngëtarëve.

“Nuk kam fjalë tjera përveç faleminderit, Zemër shkoi në e artë, ju dua”, ka shkruar 26-vjeçarja në postimin e ndarë me ndjekësit në Instagram.

Image