DITËLINDJET E 18 KORRIKUT/ Kush lindi sot për tu kujtuar gjithë jetën, nga Vin Diesel deri tek Mandela… (FOTO) – AlpeGossip
DITËLINDJET E 18 KORRIKUT/ Kush lindi sot për tu kujtuar gjithë jetën, nga Vin Diesel deri tek Mandela… (FOTO)

DITËLINDJET E 18 KORRIKUT/ Kush lindi sot për tu kujtuar gjithë jetën, nga Vin Diesel deri tek Mandela… (FOTO)

Data shënon 18 korrik dhe AlpeNews.al ju sjell disa nga njerëzit më të rëndësishëm që sot festojnë ditëlindjet e tyre. Por më parë le të njihemi me karakteristikat e tyre.

Njerëzit e lindur më 18 korrik janë të vendosur, shpenzues dhe të ndjeshëm. Ata janë shenja e katërt e zodiakut, Gafore. Gaforet sundohen nga hëna, është një shenjë e ujit, kështu që individët nën ndikimin e zodiakut të katërt posedojnë një personalitet shumë emocional. Ata janë të kujdesshëm, bamirës dhe spontan. Shenjat e ujit gjithashtu janë fleksiblel. Ata mund të përshtaten kur duhet, por preferojnë të bëjnë ndryshime sipas kushteve të tyre. Ashtu siç nënkupton termi uji, ato mund të jenë shumë qetësues. Këta individë janë jashtëzakonisht krijues dhe për shkak të aftësisë së tyre të jashtëzakonshme arrijnë lartësi të mëdha në karrierën e tyre. Ata janë gjithmonë përkrahës ndaj anëtarëve të familjes dhe miqve të tyre.

Wendy Williams (Prezantuese)

Vin Diesel (Aktor)

James Brolin (Aktor)

Joo Sang-wook (Aktor)

Kristen Bell (Aktore, kengetare)

Nelson Mandela ( President i Afrikës Jugore)

Priyanka Chopra (Aktore)

Richard Branson (

Thanasis Antetokounmpo (Lojtar Basketbolli)