DITËLINDJET E 22 JANARIT/ Kush janë VIP-at që festojnë sot. Nga djali i Shakirës tek reperi i njohur (FOTO) – AlpeGossip
DITËLINDJET E 22 JANARIT/ Kush janë VIP-at që festojnë sot. Nga djali i Shakirës tek reperi i njohur (FOTO)

DITËLINDJET E 22 JANARIT/ Kush janë VIP-at që festojnë sot. Nga djali i Shakirës tek reperi i njohur (FOTO)

Nëse ju festoni ditëlindjen sot, 22 janar 2019:Surpriza për ju këtë vit do të vijë përmes studimeve, punës apo biznesit tuaj. Do të keni mundësi të reja, ndryshime për të mirë dhe të tjera.

 

 

Ky vit parashikon një udhëtim të rëndësishëm, një udhëtim në një vend ekzotik ose jashtë vendit, më shumë kontakte me njerëz nga larg dhe afër. Ose mund të filloni punë lidhur me udhëtimin, transportin, komunikimin dhe turizmin.

Prisni ndryshime të favorshme për ju dhe shtëpinë tuaj: riparime, përmirësime, mobilje ose pajisje të reja, shtëpi të reja dhe më shumë.

Ky vit do të jetë i favorshëm për konceptimin dhe lindjen e një fëmije.

Por cilat nga figurat e njohura botërore feston sot? AlpeNews.al ju njeh me disa prej tyre:

Balthazar Getty, 43 (Aktor)

Logic, 28 (Repper)

Silentó, 20 (Reper)

Milan Piqué Mebarak, 5 (Djali i Shakirës & Gerard Pique)

Greg Oden (Basketbollist)

Netta Barzilai, 25 (Këngëtare. fituese e “Eurovision 2018”)