DITËLINDJET E 6 JANARIT/ Njihuni me VIP-at që festojnë sot. Nga Rowan Atkinson tek Irina Shayk (FOTO) – AlpeGossip
DITËLINDJET E 6 JANARIT/ Njihuni me VIP-at që festojnë sot. Nga Rowan Atkinson tek Irina Shayk (FOTO)

DITËLINDJET E 6 JANARIT/ Njihuni me VIP-at që festojnë sot. Nga Rowan Atkinson tek Irina Shayk (FOTO)

Data sot shënon 6 Janar e ashtu si çdo herë risjellim në vëmendje disa prej figurave të famshme botërore të cilët sot sot kanë ditën e lindjes.
Nga aktori i njohur  Rowan Atkinson e deri tek Irina Shayk, AlpeNews.al ju njeh me disa nga vipat që festojnë sot:

Rowan Atkinson, 64 (Aktor dhe Komedion

)Irina Shayk

Irina Shayk, 33 (Modele)

Kate McKinnon, 35 (komediane)

Eddie Redmayne

Eddie Redmayne, 37 (Aktor)

Nigella Lawson

Nigella Lawson, 59 (Personalitet televizioni)