"DIZENJO RRËZËLLITËSE"/ Modelja e njohur Alessandra Ambrosio shkëlqen me fustanin e stilistes shqiptare (FOTO) - AlpeGossip
“DIZENJO RRËZËLLITËSE”/ Modelja e njohur Alessandra Ambrosio shkëlqen me fustanin e stilistes shqiptare (FOTO)

“DIZENJO RRËZËLLITËSE”/ Modelja e njohur Alessandra Ambrosio shkëlqen me fustanin e stilistes shqiptare (FOTO)

Alessandra Ambrosio ka qenë modele e Victoria’s Secret për plot 17 vite, ku vjet ajo dha dorëheqjen.

Ajo për momentin ndodhet në Shangai, në ekspozitën e Russell James të quajtur “Backstage Secrets”.

James ka shërbyer si fotograf në prapaskenat e sfilatave të Victoria’s Secret për 15 vite dhe në ekspozitë shfaq 60 fotografi të jashtëzakonshme të papublikuara më parë. Por ai që bie në sy është fustani i modeles së njohur i cili është dizajnuar nga një stiliste shqiptare Lena Berisha.

Dizenjot e Berishës janë ekstravagantë, rrëzëllitës, femërorë dhe elegantë.