DO TË BINI PRE E TIJ? Kjo është shprehja që thonë të gjithë ish-ët gjatë festave – AlpeGossip
DO TË BINI PRE E TIJ?  Kjo është shprehja që thonë të gjithë ish-ët gjatë festave

DO TË BINI PRE E TIJ? Kjo është shprehja që thonë të gjithë ish-ët gjatë festave

Ka një shprehje që përdoret shumë dhe shpesh nga ish-ët. Dhe ajo është:

“Më lejo të them, thjesht sepse janë festst dhe thua të vërtetën, dëshiron të kthehemi bashkë dhe pse lidhja jonë përfundoi kohë më parë?”.

Dihet se një në 10 persona kontaktohen nga ish-i i tyre për festat e fundvitit prej atmosferës së dashurisë që krijohet. Trendi njihet si ‘Marleying’ dhe u vendos nga Ebenezer Scrooge pasi partneri në biznes, Jacob Marley u rikthye për Krishtlindje pasi ishte larguar prej vitesh.

Studimi u krye nga eHarmony që thotë se trendi është nxitur nga njerëzit, të cilët kthehen në qytetin e lindjes për pushime. Mes 4.054 të anketuarve, rreth 10% thonë se e kanë provuar këtë gjë.

Pavarësisht zënkave që keni përjetuar, nostalgjia e momenteve të bukura rikthen shumë çifte në këtë periudhë.