DO TRONDITENI/ Policia serbe ndalon dhe kontrollon këngëtaren Eliza Hoxha (FOTO) – AlpeGossip
DO TRONDITENI/ Policia serbe ndalon dhe kontrollon këngëtaren Eliza Hoxha (FOTO)

DO TRONDITENI/ Policia serbe ndalon dhe kontrollon këngëtaren Eliza Hoxha (FOTO)

Këngëtarja shqiptare Eliza Hoxha po vazhdon me aktivitetet kulturore dhe një ndër to ishte edhe në shtetin serb. Artistja do të jetë pjesëmarrëse në festivalin e përbashkët Kosovë-Serbi, i njohur si ‘Mirdita, Dobar Dan”.

Mirëpo, në pikën kufitare të Merdarës, Hoxha është keqtrajtuar nga policët serbë, të cilët i kanë kontrolluar në detaje materialet që ajo kishte me vete.

Kështu së paku ka shkruar në llogarinë personale në Facebook, fotografi Arben Llapashtica, i cili ka publikuar edhe disa imazhe.

“Arti nuk njeh kufi? Në këto momente çfarë maltretimi po i behet Eliza Hoxha”, ka shkruar fotografi. Një prej fotografive që përmbante mbishkrimin UÇK është ndaluar nga policia kufitare serbe.