Dua Lipa rrumbullakon top-10shen në Britani me këngën e re dhe me album – AlpeGossip
Dua Lipa rrumbullakon top-10shen në Britani me këngën e re dhe me album

Dua Lipa rrumbullakon top-10shen në Britani me këngën e re dhe me album

Dua Lipa po vazhdon të jetë një nga yjet e muzikës më të pëlqyer në Britani të Madhe.
Ajo është duke i prirë top listës në Britani me këngën e saj të fundit “One Kiss” në bashkëpunim me Calvin Harrisin.

Kurse me albumin e saj debutues “Dua Lipa” ajo vazhdon të jetë në top 10-she, saktësisht në vendin e nëntë.

Dua Lipa e Calvin Harris dy ditë më parë kanë sjellë edhe me videoklip “One Kiss”, dhe për këtë periudhë kanë marrë afër 8 milionë klikime në YouTube.

Top dhjetë këngët më të klikuara në Britani:

1. Calvin Harris & Dua Lipa – ‘One Kiss’

2. Ariana Grande – ‘No Tears Left To Cry’

3. Drake – ‘Nice For What’

4. Lil Dicky ft Chris Brown – ‘Freaky Friday’

5. Anne-Marie – ‘2002’

6. Post Malone ft Ty Dolla Sign – ‘Psycho’

7. George Ezra – ‘Paradise’

8. Banx & Ranx, Ella Eyre and Bane – ‘Answerphone’

9. Post Malone – ‘Better Now’

10. Sigala & Paloma Faith – ‘Lullaby’

Top dhjetë albumet në Britani:

1. Post Malone – ‘Beerbongs & Bentleys’

2. The Greatest Showman soundtrack

3. Anne-Marie – ‘Speak Your Mind’

4. Blossoms – ‘Cool Like You’

5. George Ezra – ‘Staying At Tamara’s’

6. Ed Sheeran – ‘Divide’

7. J Cole – ‘KOD’

8. Janelle Monae – ‘Dirty Computer’

9. Dua Lipa – ‘Dua Lipa’

10. Kylie Minogue – ‘Golden’