PAS EUROVISIONIT VJEN “FUNDI”/ Këngëtarët që pasi humbën në festival u zhdukën nga ekrani dhe “u harruan” – AlpeGossip
PAS EUROVISIONIT VJEN “FUNDI”/ Këngëtarët që pasi humbën në festival u zhdukën nga ekrani dhe “u harruan”

PAS EUROVISIONIT VJEN “FUNDI”/ Këngëtarët që pasi humbën në festival u zhdukën nga ekrani dhe “u harruan”

Festivali  “Eurovision Song Contest”  është një ndër eventet më të veçanta që mbledh përfaqësues nga gjithë vendet e Europës  për të marrë pjesë me këngët e tyre përkatëse.

Ky eveniment prezanton përpara botës kulturat e ndryshme dhe muzikën e veçantë që ka secili vend. Këtë herë  ne do të përfaqësohemi nga këngëtarja Jonida Maliqi  dhe na kanë ngelur shumë pak ditë nga nata finale.

Për herë të parë, vendi ynë këtë rrugëtim e nisi me pjesëmarrjen e denjë dhe unike të Anjeza Shahinit në 2004 me këngën “Imazhi yt”  kurse Luiz Ejlli zgjodhi të na përfaqsonte  me këngën  “Zjarr e ftohtë” i cili ishte një dështim i vërtetë pasi u rënditëm në vendin e 44.

Duket se eurivision është si një  “ters” për disa nga këngëtarët që kanë marrë pjesë u tërhoqën nga daljet publike dhe projekett muzikore.Disa zgjkodhen të mso shfaqen më në televizion kyrse disa të tjerë nuk sollën projekete muzikore.

E gjithë kjo na bën të mendojms e fansat, publiku zhgënjehet duke qenë se gjithmonë kemi dal nga fundi dhe pse disa këngëtar janë vlerësuar nga vokali prap nuk aj aknë dalë të arrijnë afër fitores.

Ndoshta shumë prej jush nuk i mban mend artistët që na përfaqësuan dhe keni të drejt.

Alpenews.al  ju njeh me këngëtarët që na përfaqësuan në  Eurovsion dhe më pas humbën shkëlqimin e tyre artistik.

Ledina Çelo

Eugen Bushpepa

Anjeza Shahini

Luiz Elli

Nora Nishliu

 

Kejsi Tola

 

Olta Boka

Eneida Tarifa

Linda Halimi

AlpeNews.al