“DUA TË TË FAL JETËN QË GJITHMONË KE ËNDËRRUAR”/ Bebe Rexha përlot me dedikimin për të atin… (FOTO) – AlpeGossip
“DUA TË TË FAL JETËN QË GJITHMONË KE ËNDËRRUAR”/ Bebe Rexha përlot me dedikimin për të atin… (FOTO)

“DUA TË TË FAL JETËN QË GJITHMONË KE ËNDËRRUAR”/ Bebe Rexha përlot me dedikimin për të atin… (FOTO)

Ditën e dielë, këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha perfomoi për fansat e saj në Chicago. I ati dhe xhaxhai i saj e shoqëronin Bebe-n gjatë këtij koncerti dhe rrugës nuk munguan edhe këngët shqiptare.

Ditën e sotme, këngëtarja e hitit “I’m a mess”  publikoi imazhe nga koncerti dhe i dedikoi disa fjalë tejet të veçanta edhe të atit.

Në fotot ku shfaqet duke përqafuar të atin ajo shkruan se nuk do reshtë kurrë së bëri krenare dhe se do i japë jetën që ai meriton.

“Të dua, babi! Jam shumë e lumtur që të bëj krenare. Dua të të jap jetën që gjithmonë ke ëndërruar dhe t’i bëj ato turnet që ke punuar natë e ditë në varreza t’ia vlejnë. Të premtoj.” –shkruan krahas fotos këngëtarja.

I ati i Bebe Rexhës është nga Dibra e Madhe. Ai emigroi së bashku me bashkëshorten e tij në SHBA rreth viteve 80’.