DUHET T’I DINI/ Ja pesë pozicione seksi për “gocat e forta” – AlpeGossip
DUHET T’I DINI/ Ja pesë pozicione seksi për “gocat e forta”

DUHET T’I DINI/ Ja pesë pozicione seksi për “gocat e forta”

1. Ura

 

Ura në yoga ngjan shumë seksi, por po të tregohemi të sinqertë, shumica e pozicioneve në yoga ngjajnë seksi. Me siguri dini ta bëni urën tashmë, por nëse jo, ja si: shtrihuni në dysheme dhe ngrini ijet lart, pastaj poziciononi duart paralele me kokën dhe ngrihuni sipër. Nëse partneri ju stimulon me një vibrator, gjithë dhimbja ia vlen barra qiranë.

2. Instrumenti oral

Një tjetër pozë yoge. Shtrijeni partnerin mbi disa jastëkë dhe vendosini kokën e tyre mes këmbëve tuaja. Vendosuni në pozicionin e maces/lopës. Mjafton të harkoni kurrizin nga lart poshtë dhe thjesht të shijoni momentin.

3. Si në palestër

Me këtë pozicion, jo vetëm që ushtroheni, por edhe përfitoni stimulimin që kërkoni. Anojini ijet nga partneri dhe fërkohuni butësisht për të stimuluar klitorin. Ose, shtyhuni mbrapa për penetrim më të thellë.

4. Doggie i ri dhe i përditësuar

Si doggie style, por me bërrylat poshtë. Forconi muskujt e barkut dhe fokusohuni.

5. Cowgirl i ri dhe i përditësuar

Hipni sipër partnerit, por mos përdorni duart për t’u ngjitur e për t’u ulur sërish poshtë. Kofshët do t’ju djegin ca, por a ia vlen? Po, ia vlen.