“E DËSHPËRUAR PËR LEKË”/ Aulona Musta i kthehet keq ndjekësit: Je mësuar me ato që hapen b***** me lekët e dashnorit – AlpeGossip
“E DËSHPËRUAR PËR LEKË”/ Aulona Musta i kthehet keq ndjekësit: Je mësuar me ato që hapen b***** me lekët e dashnorit

“E DËSHPËRUAR PËR LEKË”/ Aulona Musta i kthehet keq ndjekësit: Je mësuar me ato që hapen b***** me lekët e dashnorit

Moderatorja shqiptare Aulona Musta është shumë aktive në rrjete sociale. Ajo publikon shpesh foto dhe video nga përditshmëria, ose bën reklamime të ndryshme, të cilat jo gjithmonë marrin komente pozitive.

Së fundmi Aulona është përballur me një ndjekës, që e ka quajtur ‘të dëshëpruar për lekë’. Reklamimet e shumta të moderatores, i duken dicka e lodhshme, ndaj dhe i shkruan: “E ke kthyer Instagramin në biznes, profili yt është kthyer vetëm në faqe reklamash. Je bërë e lódhshme, kaq shumë reklama sa bën ti dukesh e déshpéruar vërtet e  për të fituar lekë”.

Këtij komenti, nuk i ka munguar një përgjigje nga Aulona, e cila është ndjerë krenare për veten teksa pranon që të paktën paratë i fiton në mënyrë të ndershme. “Më fal që kam zgjedhur të jetoj me punë të ndershme… mbase shembujt që do ti të shohësh në Instagram janë ato të tipit: si të párazitojmë nga mëngjesi në darkë, ose si të hapemi b***** më lekët e písta të dashnórit/burrit. Epo, ndërro profil. Përsa kohë reklama nuk është túrp, përsa kohë reklama i vjen në ndihmë njerëzve, përsa kohë i paguhen lekë shtetit, të vetmit të déshpéruar në këtë mes janë ata me mendime si të tuat. Ditë të mbarë”, ka replikuar moderatorja.