E FRIKSHME/ Filmohet krijesa e panjohur duke bërë ritual në ujë (VIDEO) – AlpeGossip
E FRIKSHME/ Filmohet krijesa e panjohur duke bërë ritual në ujë (VIDEO)

E FRIKSHME/ Filmohet krijesa e panjohur duke bërë ritual në ujë (VIDEO)

Një grup turistësh që po vizitonin një ishull në Tajlandë mbetur të habitur kur panë një krijesë të panjohur, që siç duket po bënin disa rituale në një nga shpellat.

Videoja e publikuar në internet ka shkaktuar komente të shumta, që disa i lidhin me krijesat të vogla imagjinare të filmit “Star Wars”. Megjithatë, ata duket si një lloj specie majmuni.

“Ne shkuam me kajakë në Tajlandë dhe u drejtuam drejt shpellës kur u përballëm me një skenë ndoshta më të çuditshme që kam parë ndonjëherë “, tha Jamail Kawai, i cili regjistroi pamjet.

“Ata dukeshin sikur po merrnin pjesë në një ritual ujor, i cili zgjati gjysmë ore”, shtoi ai.

“Ne po lundronim rreth Railay Bay në Tajlandë, në një qoshe drejt një shpelle, dhe e gjetëm vetën duke u përballur ndoshta me situatën më surreale dhe bizarre që mund të kem përjetuar ndonjëherë”, tha gjithashtu.

Tori Wranes สร้างงานศิลปะการแสดงที่ถ้ำพระนาง

🌅 ชายหาดและถ้ำพระนาง สร้างแรงบันดาลใจ ให้ศิลปิน Tori Wranes สร้างสรรค์งานแสดงที่ร่วมกับเสียงดนตรีของท้องถิ่น บอกเล่าเรื่องราวสิ่งมีชีวิตพื้นเมืองของกระบี่ สอดแทรกฉากชีวิตประจำวันที่เกิดขึ้นในแหล่งท่องเที่ยว 🏖️สัมผัสมนต์เสน่ห์ของสิ่งมีชีวิตในกระบี่ ได้ในงาน Thailand Biennale 📅 2 พฤศจิกายน 2561 – 28 กุมภาพันธ์ 2562 ขอบคุณคลิปจาก ThaipbsStruck by the dramatic landscape of Phra Nang Cave and beach during Wranes her site visit,imagines the presenceof indigenous ‘Krabi creatures’ to interpose in daily life that occurs within this tourist destination.Artist : WRaNES Tori is a vocalist and artist, whose practice unfolds as performance, sculptures, videos or installations. THAILAND BIENNALE 2 November 2018-28 February 2019#ThailandBiennale #KrabiArtCity #ThailandBiennaleKrabi2018

Gepostet von Thailand Biennale am Mittwoch, 31. Oktober 2018