“Po ti, lyhesh në plazh?!” 4 përgjigjet epike të Aurelës që vajzat duhet të përdorin kur të tjerët “ia çajnë kokën” – AlpeGossip
“Po ti, lyhesh në plazh?!” 4 përgjigjet epike të Aurelës që vajzat duhet të përdorin kur të tjerët “ia çajnë kokën”

“Po ti, lyhesh në plazh?!” 4 përgjigjet epike të Aurelës që vajzat duhet të përdorin kur të tjerët “ia çajnë kokën”

Menjëherë sapo nis sezoni i verës dhe të gjithë shkojmë pranë plazheve që dëshirojmë, me anë të rrjeteve sociale, përpos qejfit, duhet të durojmë edhe komentet plot negativitet të njerzve (sidomos kur profili juaj në Instagram është publik e gjithkush mund të komentojë). Ju e dini, sidomos vajzat, janë më të shënjestruarat: përse visheni kështu, përse ke shtuar kile, përse e hodhe këtë foto, përse ke lyer flokët, përse përdor tualet në plazh, përse këto syze e shuuuumë përse të tjera.

Pikërisht e njëjta gjë i ka ndodhur edhe Aurela Gaçes, teksa këngëtarja ka postuar një ‘selfie’ nga pushimet e saj. E kuruar, me një veshje ngjyrë rozë që i rri shumë për shtat, Aurela shkruan: “Thonë që kur njëriu pushon, mbushet me energji të reja. Kështu thonë se unë për vete punoj me gjenerator” – shkruan ajo me shaka (edhe përse ne e besojmë vërtetë se kështu është realiteti).

Mirëpo, siç po flisnim më parë, disa komentues kanë gjetur hapsirë për të shprehur pakënaqësitë e tyre të cilave Aurela i është përgjigjur aq mirë sa menduam se do të mund të përdoreshin si një udhëzues për të gjitha vajzat që hasin të njëjtin negativitet.

1 – Kur dikush ju kërkon llogari se përse lyheni në plazh:

2 – Kur dikush përpiqet të bëjë ironi me tualetin tuaj në plazh:

3 – Kur dikush ju thotë se keni përdorur ‘Photoshop’:

4 – Kur dikush ju thotë se keni përdorur ndërhyrje kirurgjikale apo estetike për të rregulluar çfarë s’ju pëlqen tek vetja: