“E KUQJA KORALE”/ Ja cili do të jetë trendi i buzëkuqëve në 2019 (FOTO) – AlpeGossip
“E KUQJA KORALE”/ Ja cili do të jetë trendi i buzëkuqëve në 2019 (FOTO)

“E KUQJA KORALE”/ Ja cili do të jetë trendi i buzëkuqëve në 2019 (FOTO)

Buzëkuqi ne ngjyre te kuqe koral është i përshtatshëm për tu mbajtur çdo dite dhe është një alternativ e mire ndaj buzëkuqi te kuq klasik dhe atij roze.

Është një ngjyre me e bute nëse do ta krahasoni me ngjyrën e kuqe por edhe me e bukur se ngjyra ciklamine, buzëkuqi i kuq koral është zgjedhja me e përshtatshme nëse jeni duke kërkuar një tonalitet për ta mbajtur për te gjithë ditën.

Është një buzëkuq i cili bie ne sy por jo shume, i faj shkëlqim fytyrës pa nxjerre ne plan te pare buzët se tepërmi dhe për me tepër kombinohet bukur me një look elegant dhe te sofistikuar por edhe me një grim me te theksuar.

Forca e këtij buzëkuqi është pamja e tij elegante dhe e sofistikuar nëse e kombinoni me një make up minimal por edhe nëse dëshironi te grimoni sytë me një smokey eye ne tonalitetet e ngjyrës blu. Për këto arsye buzëkuqi ne ngjyre te kuqe koral mund te mbahen ne çdo rast duke ndryshuar shpejte vetëm grimin e syve dhe veshjen tuaj.

Kështu ja cilat do te jene nuancat me te preferuara te buzëkuqit te kuq koral me ne trend për 2019.