E mbani mend Tilin? Kështu duket sot aktori Arben Latifi! (FOTO ) – AlpeGossip
E mbani mend Tilin? Kështu duket sot aktori Arben Latifi! (FOTO )

E mbani mend Tilin? Kështu duket sot aktori Arben Latifi! (FOTO )

Filmat shqiptar janë pasuria e paçmuar që kemi. Janë perla dhe secili prej tyre është në zemrat tona.

Batutat, ngjarjet dhe sidomos aktorët janë rrënjosur thellë në mendjen e gjithsecilit.

“Shoku ynë Tili” është një ndër flmat shqiptar më argëtues. Vështirë të ekzistojë ndonjë shqiptar që nuk e ka parë filmin.

Aktori që interpretoi këtë rol Arben Latifi do të mbetet një nga ikonat e kinematografisë shqiptare, edhe pse karriera e tij do të niste dhe përfundonte me këtë rol.

Nga koha kur u xhirua filmi (1981) kanë kaluar 37 vjet dhe Tili nuk është më ai djali i vogël që ne kujtojmë. Aktori i cili prej vitesh jeton në Gjermani vazhdon të mbajë ngjyrën e flokëve bjond edhe pse jo natyrale ai duket vërtetë në formë dhe trendy