"DITA E FLAMURIT"/ Urimet RRËNQETHËSE të VIP-ave shqiptare, ja si e uruan festën (FOTO) - AlpeGossip
“DITA E FLAMURIT”/ Urimet RRËNQETHËSE të VIP-ave shqiptare, ja si e uruan festën  (FOTO)

“DITA E FLAMURIT”/ Urimet RRËNQETHËSE të VIP-ave shqiptare, ja si e uruan festën (FOTO)

28 nëntori është një ditë e veçantë për të gjithë shqiptarët në mbarë botën pasi si sot 106 vite më parë, u shpall pavarësia.
Dekorimet në rrugët e qytetit si dhe flamujt në dritaret e qytetarëve i japin akoma më shumë ngjyra kësaj feste.
Edhe pse moti nuk ishte i favorshëm, përsëri qytetarët kanë dalë për të festuar në qendrat kryesore ku janë organizuar sipas traditës aktivitete në rrugët e vendit.

Përveç tyre, edhe urimet në mediat sociale nuk bëjnë përjashtim as këtë vit ku figurat e famshme të ekranit kanë shkruar disa fjalë me nocione pozitive apo negative në lidhje me këtë ditë të rëndësishme për popullin shqiptar.

AlpeNews.al ju njeh me disa nga urimet e vipave kushtuar Ditës së Flamurit: