E MBANI MEND TOMKËN? Me thinja dhe rrudha ja si duket aktori sot (FOTO) – AlpeGossip
E MBANI MEND TOMKËN? Me thinja dhe rrudha ja si duket aktori sot (FOTO)

E MBANI MEND TOMKËN? Me thinja dhe rrudha ja si duket aktori sot (FOTO)

Tomka dhe shokët’ e tij ka qënë një film shumë i dashur për fëmijët e viteve ’77.

Një tjetër sukses i regjisores së madhe Xhenfizo Keko, por që nxori në pah dhe aftësinë e një aktori të vogël Enea Zhegu (Tomka).

I ftuar në emisionin “Top Show”, Enea Zhegu tregoi se, ishte tërheq nga bota e aktrimit dhe ka jetuar jetën e tij jashtë Shqipërisë.