E PABESUESHME/ Ky avion imbuluar me diamante po “çmend” rrjetin (FOTO) – AlpeGossip
E PABESUESHME/ Ky avion imbuluar me diamante po “çmend” rrjetin (FOTO)

E PABESUESHME/ Ky avion imbuluar me diamante po “çmend” rrjetin (FOTO)

Një imazh i pabesueshëm i një avioni të mbuluar me diamante është bërë viral në internet.

Në foton mahnitëse, që ‘çmendi’ internetin, shihet një Boeing 777 me bazë në Dubai.

Por doli se nuk ishte ashtu siç dukej, imazhi ishte rezultat i një Photoshopi.

Avioni i mbuluar me diamante ishte vepër e Sara Shakeel. Ajo e fotografoi në Islamabad, para se të fluturonte në qytetin italian të Milanos.

Por Shakeel e publikoi foton të modifikuar dhe shumë shpejt u bë virale duke mbledhur qindra mijëra shikime.

Ndërsa përdoruesit e internetit e pyesnin nëse ishte i vërtetë apo jo, Sara  u tregua e sinqertë dhe tha se gjithçka ishte modifikuar prej saj.