E PABESUESHME/ Qëlloi për vdekje gruan 8-muajshe shtatzënë, shpëton mrekullisht foshnja – AlpeGossip
E PABESUESHME/ Qëlloi për vdekje gruan 8-muajshe shtatzënë, shpëton mrekullisht foshnja

E PABESUESHME/ Qëlloi për vdekje gruan 8-muajshe shtatzënë, shpëton mrekullisht foshnja

Është dënuar me burg një 51 vjeçar i cili qëlloi për vdekje ish-bashkëshorten, ndërsa ajo ishte në muajin e 8-të të shtatzënisë.

Ramanodge Unmathallegadoo, nuk e pranoi dot ndarjen nga 35-vjeçarja në 2012, e cila më pas krijoi një lidhje të re, duke e ruajtur këtë të fundit jashtë banese dhe duke e qëlluar me një shigjetë.

Në këtë tragjedi arriti që të mbijetonte mrekullisht foshnja në barkun e nënës, të cilit i kishte kaluar vetëm pak milimetra larg kokës shigjeta që e la të vdekur të renë.

Mediat britanike raportojnë se foshnja mbijetoi edhe pse kur trupi i nënës u transportua në spital, gjendja e tij ishte kritike.

Në fotot ilustruese shihet se si ka mundur të shpëtojë fetusi.

Obsesione Unmathallegadoo kishte tre vite që kishte planifikuar vrasjen e ish-bashkëshortes, e cila e kishte lënë atë për një burrë tjetër.

Para Gjykatës ai u shpreh se ngjarja ishte aksidentale dhe nuk kishte qenë ajo shënjestra, por trupa gjykuese e shpalli fajtor duke e lënë në burg.

Sana Muhammad and her husband Imtiaz with one of the childrenRamanodge Unmathallegadoo (pictured) shot Devi Unmathallegadoo at her home in Ilford, east London.Ramanodge Unmathallegadoo shot Devi Unmathallegadoo (pictured) at her home in Ilford, east London.

Unmathallegadoo showed a complete disregard for his ex-wife's foetus by firing the high-powered weapon from a short distance. The arrow penetrated 14 inches into her body and the force of the bolt caused damage to her intestines, stomach, liver and heart. Miraculously, it missed her unborn childThe garden shed where Ramanodge Unmathallegadoo hid before shooting his heavily pregnant ex-wife deadMrs Muhammad's new partner Imtiaz Muhammad, pictured after her death, witnessed the incident unfoldUnmathallegadoo amassed a lethal arsenal of weapons and hid them in the shed, where he lay in waitPolice later found the crossbow bolts in the garden shedIn November 2018 Unmathallegadoo took up position before executing his ex-wifeMrs Muhammad, 35, suffered catastrophic internal injuries and diedBodycam footage shows the moment Met Police officers arrested UnmathallegadooMrs Muhammad was shot dead at the home she shared with her new husband in east Londonq