E RËNDË/ Burri i vë flakën vetes përpara konsullatës turke – AlpeGossip
E RËNDË/ Burri i vë flakën vetes përpara konsullatës turke

E RËNDË/ Burri i vë flakën vetes përpara konsullatës turke

Një burrë i vuri flakën vetes sot përpara konsullatës turke në Roterdam, Holandë, dhe sipas policisë holandeze personi, të cilit nuk i njihen gjeneralitetet dhe kombësia, është transportuar në spital.

Policia nuk dhënë detaje mbi rastin e vetëvrasjes në tentativë.

”Siguria në zonë nuk është rritur dhe asnjë person tjetër nuk është përfshirë në incident”, shtuan agjencitë e zbatimit të ligjit.

Shkaqet e këtij veprimi janë ende të panjohura.