E TMERRSHME/ Krimbi në sy dërgon 60-vjeçarin me urgjencë në spital (FOTO) - AlpeGossip
E TMERRSHME/ Krimbi në sy dërgon 60-vjeçarin me urgjencë në spital (FOTO)

E TMERRSHME/ Krimbi në sy dërgon 60-vjeçarin me urgjencë në spital (FOTO)

Për shumë persona, këto imazhe mund të jenë tepër të rënda. Një burrë 60-vjec ka shkuar me urgjencë në spital pasi një krimb kishte hyrë në syrin e tij.

Për këtë rast u kujdesën mjekët në Indi. Ndonëse krimbi lëvizte, ata u treguan të kujdesshëm dhe e nxorrën nga syri pasi mund ti rrezikonte shikimin.

Në fotografi, duket se si mjeku e ka hedhur krijesën në një kuti që të gjithë ta shohin. Besohet se krijesa është një lloj krimbi që kalon nga mushkonjat.

Krimbi është një nga shkaqet më të zakonshme të elefantiasës, sëmundje e parazitëve që shkakton enjtje ekstreme në krahë dhe këmbë.

Kjo sëmundje mund të trajtohet duke përdorur medikamente për të vrarë krimbat.