E TRISHTË/ Ndahet nga jeta aktori shumë i dashur i ‘Harry Potter’ – AlpeGossip
E TRISHTË/ Ndahet nga jeta aktori shumë i dashur i ‘Harry Potter’

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta aktori shumë i dashur i ‘Harry Potter’

Ylli i “Harry Potter”, Robbie Coltrane është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 72-vjeçare. Ai fitoi zemrën e të gjithëve me rolin e Hagridit, por ka luajtur dhe në filma të tjerë si “The world is not enough”, “James Bond films” e të tjerë.

E trishtë/ Ndahet nga jeta aktori shumë i dashur i 'Harry

Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga “Associated Press”. Menaxheri i tij ka konfirmuar lajmin për median në fjalë, duke thënë se aktori ka ndërruar jetë në një spital të Skocisë. Shkaku nuk është bërë ende i ditur.

E trishtë/ Ndahet nga jeta aktori shumë i dashur i 'Harry