E VIZITOI NË KOHË PANDEMIE/ Alketa Vejsiu: Ja çfarë duhet të mësojmë nga Italia (FOTO) – AlpeGossip
E VIZITOI NË KOHË PANDEMIE/ Alketa Vejsiu: Ja çfarë duhet të mësojmë nga Italia (FOTO)

E VIZITOI NË KOHË PANDEMIE/ Alketa Vejsiu: Ja çfarë duhet të mësojmë nga Italia (FOTO)

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ndodhet në Itali, pasi shifrat e të infektuarve me Koronavirus janë ulur ndjeshëm. Me anë të një postimi në rrjete sociale, ajo është shprehur se Italia na mëson të gjithëve se kjo situatë duhet të merret seriozisht.

Alketa ka treguar se gjatë qëndrimit në vendin fqinj, nuk ka vënë re askënd pa maskë. Ajo shkruan se këtë shembull duhet ta ndjekë dhe Shqipëria, pasi maska është detyrim qytetar për të mbrojtur tjetrin dhe veten.

“Nga Qyteti ne Fshat, Italia pas asaj qe kaloi na mëson qe duhet ta marrim vërtetë seriozisht këtë situate! Nuk pashe askënd pa maskë, në mjedise të mbyllura nuk diskutohet! Edhe në Shqipëri te gjitha bizneset serioze kane vendosur sterilizues ne hyrje dhe e kane detyrim maskën! Bravo! Ftoj te gjithë ata qe janë aktiv ne instagram te promovojnë sa me shume këtë mase te domosdoshme por thuajse te neglizhuar ne vendin tone! Maska nuk është Tendence, as Opsion! Është detyrim qytetar! Mbro veten dhe tjetrin! Mos bej si i fortë, mos u bej as budalla! Vdekja dhe sëmundja nuk përzgjedhin!”, ka shkruar Alketa.

View this post on Instagram

😷Wear a Mask! Wearing the Mask means caring for others and yourself! Don’t be foolish! Life Counts! Covid and Death don’t select! We’re Dust In The Wind! 😷Vendos Masken! Posto nje foto e me bej tag dhe une e @revistaclass_ do ta ripostojme! #vendosnimasken #vendosnimasken Fushate per vendosjen e maskes! Eshte serioze! 😷Nga Qyteti ne Fshat, Italia pas asaj qe kaloi na meson qe duhet ta marrim vertete seriozisht kete situate! Nuk pashe askend pa maske, ne mjedise te mbyllura nuk diskutohet! Edhe ne Shqiperi te gjitha bizneset serioze kane vendosur sterilizues ne hyrje dhe e kane detyrim masken! Bravo! Ftoj te gjithe ata qe jane aktiv ne instagram te promovojne sa me shume kete mase te domosdoshme por thuajse te neglizhuar ne vendin tone! Maska nuk eshte Tendence, as Opsion! Eshte detyrim qytetar! Mbro veten dhe tjetrin! Mos bej si i forte, mos u bej as budalla! Vdekja dhe semundja nuk perzgjedhin! #vermasken #vendosnimaskën #vendosnimasken —- 😷Komuniteti i Instagramit TE REAGOJE! Jep shembullin tend! Postoni foto me maske! Ky duhet te jete trendi nese nuk duam nje Lockdown 2!

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on