EMOCIONUESE/ Bashkohet me familjen 21 vite pasi u rrëmbye nga një trafikant njerëzish – AlpeGossip
EMOCIONUESE/ Bashkohet me familjen 21 vite pasi u rrëmbye nga një trafikant njerëzish

EMOCIONUESE/ Bashkohet me familjen 21 vite pasi u rrëmbye nga një trafikant njerëzish

Një burrë në Kinë është bashkua me familjen e tij vetëm 21 vite pasi u rrëmbye nga një trafikant njerëzish.

Ai u rrëmbye ndërsa po shkonte nga shtëpia në shkollë dhe u shit në një qytet më shumë se 700 milje larg shtëpisë.

Një burrë i ofroi ëmbëlsirë në rrugë për ta joshur dhe e shiti në një familje tjetër në Kinën veriore. Familja e re ia ndryshoi emrin nga Xu Wenbin në Zhang Hao, sipas policisë.

Por më në fund ai gjeti familjen e tij.

Rrëmbimi i Zhang

Zhang lindi në Wulangmiao pranë qytetit Hanzhong në provincën Shaanxi të Kinës veri-perëndimore.

Në një ditë fatale në vitin 1998, atij u afrua nga një njeri i çuditshëm, i cili ishte trafik njerëzish në fshatin Liujiacun.

Burri i ofroi një ëmbëlsirë djalit dhe i kërkoi ta ndiqte. Kjo ishte hera e fundit që prindërit dëgjuan për të.

Identiteti i familjes tjetër ku u shit Zhang nuk është zbuluar. Ndërsa prindërit e tij, Xu Jinhua dhe gruaja e tij, nuk ndaluan kurrë së kërkuari.

Si u gjet Zhang pas 21 vitesh

Policia mblodhi mostrat e ADN-së së çiftit dhe i dërguan në bazën kombëtare të të dhënave të ADN-së të Kinës për fëmijët e rrëmbyer, duke shpresuar që t’i lidhin ata me djalin e tyre të humbur.

Lajme të mira erdhën dhjetorin e kaluar kur policia gjeti një përputhje të mostrave të ADN-së së familjes Xu në bazën e të dhënave.

Policia tha se të dhënat e tyre përputheshin me një djalë të quajtur Zhang Hao, i cili jetonte në Hengshui të provincës Hebei.

Dhe vetëm të enjten e kaluar u bë i mundur takimi i çiftit me djalin e tyre Zhang.

Sapo zoti Zhang hyri në fshat prindërit e njohën pavarësisht faktit që kishin