ENI KOÇI FESTON DITËLINDJEN/ Genc Prelvukaj bën dedikimin më të ëmbël: Nuk shijoj asgjë po se ndava me ty – AlpeGossip
ENI KOÇI FESTON DITËLINDJEN/ Genc Prelvukaj bën dedikimin më të ëmbël: Nuk shijoj asgjë po se ndava me ty

ENI KOÇI FESTON DITËLINDJEN/ Genc Prelvukaj bën dedikimin më të ëmbël: Nuk shijoj asgjë po se ndava me ty

5 korriku është një ditë e rëndësishme për Eni Koçin. Këngëtarja feston ditëlindjen dhe urimin më të bukur e mori nga bashkëshorti i saj, Genc Prelvukaj. Krahas një fotografie të këngëtares, ai shprehet se nuk mund ta përshkruajë dot me fjalë se sa shumë e do.

“Urime ditëlindjen vajza më e bukur në shpirt që kam njohur ndonjëherë. Je soj i njeriut që të bën të lumtur në ditën më të rëndë, të bën të fortë kur ndjehesh i dobët, të bën si shkëmb edhe kur jeta ti ngatërron rrugët dhe të jep motiv kur të duhet më shumë se kurrë.

Jeta ka ngjyrë me ty, ndaj të dua çdo mëngjes e darkë pranë. Të kam “shok” dhe nuk shijoj asgjë po se ndava me ty. Mirësia jote nuk ka kufinj, sikur qielli. Unë dua të jetosh sa më gjatë, shëndetshëm dhe e buzëqeshur. Se nuk e meriton askush më shumë se ti.

Çdo gjuhë është e varfër për të përshkruar saktë dhe më vjen inat që nuk arrij ta kthej ndjenjën në fjalë. Të dua lule e bukur”, ka shkruar ai.