“ERDHËN TË DYJA PËR NJË MASHKULL”/ Klea kapet keq me binjaket e “Love Story” (VIDEO) – AlpeGossip
“ERDHËN TË DYJA PËR NJË MASHKULL”/ Klea kapet keq me binjaket e “Love Story” (VIDEO)

“ERDHËN TË DYJA PËR NJË MASHKULL”/ Klea kapet keq me binjaket e “Love Story” (VIDEO)

Binjaket e “Love Story”, Albana dhe Silvana Xhani kritikuan ashpër vajzat e tjera konkurrente, për sjelljen e tyre ndaj Saimirit në prapaskenë. Motrat Xhani e cilësuan sjelljen e tyre si të tepërt, degraduese dhe pa dinjitet.

Këtë pasdite në “Daily Love Story”, njëra ndër vajzat nuk ua kurseu një përgjigje. Klea u shpreh se Albana dhe Silvana duhet fillimisht të mësojnë se çfarë është dinjiteti, sepse po ta kishin nuk do konkurronin me njëra-tjetrën për një mashkull.

“Unë nuk e dija se kush e kishte thënë dhe mendova se ishte një pyetje provokuese dhe prandaj thash që kush e ka thënë të vijë të ma thotë përballë. Më në fund u mor vesh dhe përsa i përket binjakeve që e kanë thënë këtë fjalë, unë gjithmonë eci me idenë që për të pasur një lidhje ose një njohje, mashkullin duhet ta kesh pikë së pari shok. Dhe meqë ne kishim aq emocione të shumta në ato ditë, mendova që t’i jepnin një përqafim dhe ta ngrohnim pak atë bisedën meqenëse ai është pak si tip i ftohtë në thonjza, sikur mezi përshtatet dhe për t’ia dhënë atë ngrohtësinë mendova që të flisnim pak apo ta përtqafonim.

Sa i përket fjalës dinjitet, në qoftë se do përmedej nga ato të dy motrat, unë nuk mendoj se nëse ato do ta kishin pikë së pari dinjitetin nuk do ishin në këtë program. Mendoj se mos kanë ngatërruar program.

Më vjen për të qeshur në fakt që ato e thonë gjithmonë atë fjalën dinjitet, nëse ato ia dinë kuptimin fjalës dinjitet mbase duhet të futen në fjalorin shiqp shqip, ose nëse nuk e dinë atëherë nuk duhet të ishin në këtë program, sepse pot ë jesh femër me dinjitet nuk do hysh me motrën në këtë program. Nëse është xheloze për ne atëher I bie të jetë xheloze edhe për motrën e saj”, tha Klea.