Erdhi me shalë dhe gjoks jashtë, Rudina Magjistari reagon ndaj atyre që shanë Gentën – AlpeGossip
Erdhi me shalë dhe gjoks jashtë, Rudina Magjistari reagon ndaj atyre që shanë Gentën

Erdhi me shalë dhe gjoks jashtë, Rudina Magjistari reagon ndaj atyre që shanë Gentën

Dy ditë më parë e ftuar tek emisioni shumë i ndjekur i pasdites “Rudina”, ishte e ftuar ish-banorja e “Big Brother”, Genta Gjalpi e cila u shfaq në ekran pas një kohe të gjatë.

Mirëpo veshja e Gentës ka ngjallur reagimin e shumë ndjekësve të emisionit të cilët kanë bërë komente ofenduese në Instagram për ish-banoren.

E habitur nga të gjithë komentet mbi Gentën, moderatorja Rudina Magjistari ka postuar në Instastory fillimisht një foto ku tregon se janë bërë mbi 200 komente dhe shkruan: “Vetëm për Genta Gjalpin?”

Më pas në postime të tjera Rudina shprehet se jetojmë në një botë të lirë ku veshja e Gentës nuk duhet të bëjë përshtypje.

“Pupupu çfarë llumi komentesh. Mbi 200 komente ofenduese, denigruese, hipokrito-moraliste, për një vajzë që quhet Genta e qe e keni pare dhe mbeshtetur me votat tuaja kur konkurronte në televizion. Tani jeton jetën e vetë pa asnje lidhje me ju. Gjatë intervistës foli gjithçka korrekt dhe çiltër, si zakonisht ajo flet kur ftohet në panele televizive.

U vesh me minifund dhe dekolte të bollshme në program? Po ashtu mendoi dhe ashtu bëri. Jetojmë në një botë të lirë more bashkëqytetarë. E për fat në mes të Europës. Ju të rriturit që u shqetësuat, më vjen keq por s’kam asnjë detyrë të kuroj frustacionet tuaja. Ju prindërit që shkruani se u shqetësuat për fëmijën tuaj, ju lutem herë tjetër bëni prindin duke i bërë shpjegimet përkatëse fëmijës suaj mbi gjithçka sheh dhe dëgjon në ekran”, shkruan Rudina Magjistari në Instastory.