Ermal Meta performon në EUROVIZION, shihni detajin shqiptar që i emocionoi të gjithë (FOTO) – AlpeGossip
Ermal Meta performon në EUROVIZION, shihni detajin shqiptar që i emocionoi të gjithë (FOTO)

Ermal Meta performon në EUROVIZION, shihni detajin shqiptar që i emocionoi të gjithë (FOTO)

Ermal Meta performoi mbrëmjen e sotme në natën  finale të Eurovisionit, së bashku me kolegun e tij Fabrizio Moron, këngën “Non Mi Avete Fatto Niente”.

Ermali dhe Fabrizio janë u kualifikuan zyrtarisht në finale pasi Italia bëri pjesë këtë vit në Eurovision Big 5, shtetet të cilat financojnë këtë event.

Në performancën e tyre mbrëmjen e sotme ra në sy një detaj shumë interesant.

Teksti i këngës ishte përkthyer në gjuhë të ndryshme të cilat shfaqeshin në ekran.

Gjatë performancës së Ermalit dhe Fabrizios u shfaq edhe një varg në gjuhën shqipe që me siguri i ka emocionuar të gjithë shqiptarët.