EVOLUIMI I MISS-it të parë shqiptar! Shikoni si ka ndryshuar Valbona Selimllari ndër vite (VIDEO) – AlpeGossip
EVOLUIMI I MISS-it të parë shqiptar! Shikoni si ka ndryshuar Valbona Selimllari ndër vite (VIDEO)

EVOLUIMI I MISS-it të parë shqiptar! Shikoni si ka ndryshuar Valbona Selimllari ndër vite (VIDEO)

Valbona Selimllari është bukuria e spikatur dhe e kurorëzuar që në vitin 1992, e cila këtë kurorë vijon ta mbajë edhe sot e kësaj dite. Kur fitoi Miss Shqipërinë ishte vetëm 19 vjeç, fituesja e parë e një konkursi bukurie në Shqipëri. Valbona doli edhe e para shqiptare që u kurorëzua si Mrs Globe. Ky kurorëzi erdhi 8 vite pasi u shpall më e bukura e Shqipërisë. Ajo ka qenë gjithashtu edhe imazhi i produketeve “Deka”.

Bukuria është një nga ato detajet e skalitura bindshëm thuajse në çdo tipar. Ajo është fanatike e bukurisë natyrale dhe origjinalitetit.

Por sa ka ndryshuar Valbona që nga ajo periudhë? Emisioni “Fun Day” ka krijuar një insert në lidhje me këtë gjë.