Femrat e njohura të Instagram-it “të fiksuara” pas trendit më të ri të flokëve për pranverë 2018 (FOTO) - AlpeGossip
Femrat e njohura të Instagram-it “të fiksuara” pas trendit më të ri të flokëve për pranverë 2018 (FOTO)

Femrat e njohura të Instagram-it “të fiksuara” pas trendit më të ri të flokëve për pranverë 2018 (FOTO)

Prerja e flokëve me stilin “LOB” apo e njohur ndryshe si “Long BOB”, është një nga tendencat më të fundit që ka përfshirë shumicën e femrave të njohura të Instagramit. Flokë të shkurtër deri në gjatësinë e qafës dhe me balluke të gjatë.

Ky është një stil që të tregon shumë trendi, por është edhe më i lehtë për tu mirëmbajtur. Madje i përshtatet çdo femre pavarësisht formës së fytyrës. Duke qenë se është një prerje me shumë shtresa kjo mundëson që flokët të duken më me volum dhe më të shëndetshëm se zakonisht. Madje ajo krijon efektin “ombre” në skajet e flokut.

Të shumta janë femrat e njohura shqiptare që kanë ndryshuar “look”-un e tyre këtë pranverë duke përqafuar stilin “LOB”. Kjo prerje flokësh i ka bërë ato të duken më trendi, të freskëta dhe më të reja. Madje kjo është një zgjedhje shumë e mirë edhe për ditët e nxehta të verës kur flokët e gjatë të krijojnë bezdi dhe vapë.

Alketa Vejsiu

 

Elvana Gjata

Greta Koçi

 

Poni

Sara Hoxha

 

Agnesa Vuthaj

Big Mama

 

Jonida Maliqi

Eneda Tarifa

Aurela Hoxha