“Fenomeni Eugent Bushpepa”/ Media e huaj “The Sun” i dedikon shkrim këngëtarit (FOTO) – AlpeGossip
“Fenomeni Eugent Bushpepa”/ Media e huaj “The Sun” i dedikon shkrim këngëtarit (FOTO)

“Fenomeni Eugent Bushpepa”/ Media e huaj “The Sun” i dedikon shkrim këngëtarit (FOTO)

Pristigjiozja “The Sun” i ka dedikuar një shkrim këngëtarit shqiptar Eugent Bushpepa, i cili përfaqëson vendin tonë këtë vit në Eurovizion.
Sipas “The Sun” Shqipëria i ka vendosur shpresat për fitore tek Eugenti këtë vit, i cili konkurron me këngën “Mall” të shkruar nga vetë ai, të cilën pritet t’a këndojë në gjuhën shqipe.

Më pas shkrimi vijon me një përmbledhje të karrierës së Gentit në Shqipëri dhe gjithashtu me faktin se ai u përzgjodh fitues në festivalin e 56-të të Këngës nga një juri profesioniste mes shumë krijimesh të mira.