FESTOI DITËLINDJEN/ Letra prekëse e Ermal Mamaqit: Vajta te shtëpia e prindërve dhe s’i mbaja dot lotët – AlpeGossip
FESTOI DITËLINDJEN/ Letra prekëse e Ermal Mamaqit: Vajta te shtëpia e prindërve dhe s’i mbaja dot lotët

FESTOI DITËLINDJEN/ Letra prekëse e Ermal Mamaqit: Vajta te shtëpia e prindërve dhe s’i mbaja dot lotët

Ermal Mamaqi ka pasur dje ditën e lindjes.

Por, ai thotë se ajo ka qenë dita më e trishtuar e tij, pasi nuk ka mundur dot ta festojë me prindërit e vet.

“Miq faleminderit per urimet. Padyshim ditëlindja me e trishtuar.

Desha të ndaj diçka me ju…

Sot paradite vajta te shpija prindërve dhe i lash një tortë te dera. Zbrita 10 shkallë.

Prita sa e hapën derën. I fola nga poshtë… filluan të dy të qanin.

Une prita te shkoj ne makine qe te nxjerr lotet. Nuk di si tju them, dhe tani që po shkruaj më mbushen sytë. Si film dramatik.

2min qëndruam, ata në derë e unë poshtë shkallëve. Cudi e madhe, kemi qendruar larg njeri tjetrit shume here me gjate se kaq, dhe s’ka qene shume problem(te pakten nga une), por sot ishte ndryshe.

Sigurisht, gjithe kjo lemeri qe po ndodh. Donim te perqafoheshim dhe nuk mundeshim. Se ku i dihet…

Mund te jete ne trupat tane dhe po ja ngjisim tjetri… Nuk e kisha menduar që do jetonim kto kohë. Por është mirë.

Po ndjejmë përsëri mall për njëri tjetrin. Po prekim ca dhoma të zemrës që ishin me pluhur. Dhe si gjithmonë në kto raste po bëhemi pishman për idiotësitë që mërziteshim në kohë paqeje.

E di qe dhe juve ju mungojne familjaret me shume se kurre kto dite. E di që mund ti keni lënë në shpitë e tyre. Ka disa që jetojnë vetëm atje ku janë… Qendroni te forte.

Prapë jam i lumtur. Po pres… Është duke ardhur diçka shumë e mirë… Mos harroni. Dhuratat vijnë përmes problemeve.

Ju përqafoj”, shkruan ai, ndërsa ka postuar foton e prindërve që e përshëndesnin nga dera, duke mos e takuar dot.

(TemA)