FITOI ROL NËPËRMJET INSTAGRAMIT/ Ja kush është aktori njohur (FOTO) – AlpeGossip
FITOI ROL NËPËRMJET INSTAGRAMIT/ Ja kush është aktori njohur (FOTO)

FITOI ROL NËPËRMJET INSTAGRAMIT/ Ja kush është aktori njohur (FOTO)

Aktori mjaft e njohur për shqiptarët ka fituar rol nëpërmjet rrjeteve sociale. Regjisorja e ka njohur nëpërmjet fotove dhe aty e ka përzgjedhur për ta bërë pjesë të kastit.
Kasti i aktorëve në filmin “Nusja nga Stambolli”
Rrjetet sociale kanë një rol mjaft të rëndësishëm në ditët e sotme. Nëpërmjet tyre, shumë figura të njohura të ekraneve po fitojnë para dhe po bëhen të famshëm. Mirëpo ndonjëherë fati që të sjell “Instagrami” është akoma më i madh se kaq.

Aktori që luan në serialin e famshëm turk “Nusja nga Stambolli”, u bë pjesë e filmit vetëm nëpërmjet Instagramit. Regjisorja e serialit, Muzeyyen Karaka u njoh me Berkay Hardal nëpërmjet fotove të tij në Instagram. Ajo ishte e bindur që Berkay kishte lindur për të qenë aktor dhe i ofroi rolin si “Murat” në serialin “Nusja nga Stambolli”.

Berkay është vetëm 21 vjeç dhe historia për të sapo ka filluar! Të shpresojmë të keni edhe ju të njëjtin fat!