FLET RRETH JETËS PROFESIONALE/ Shpat Kasapi heq dorë nga muzika dhe fillon punë me… – AlpeGossip
FLET RRETH JETËS PROFESIONALE/ Shpat Kasapi heq dorë nga muzika dhe fillon punë me…

FLET RRETH JETËS PROFESIONALE/ Shpat Kasapi heq dorë nga muzika dhe fillon punë me…

Këngëtari i njohur, Shpat Kasapi, ishte së fundmi i ftuar në emisionin “Glamour Zone”. Ai ka folur gjerë e gjatë rreth jetës profesionale, duke treguar mes të tjerash dhe sa para arrin të fitojë brenda një viti.

“Diku tek 80-120 mijë euro në vit ka fitime një këngëtar. Problemi për mua është që 120 mijë i harxhoj. Shkoj një vit në Meksikë, një vit në Spanjë,”-ka treguar Shpati. Po ashtu ai ka zbuluar se do të tërhiqet përkohësisht nga muzika pasi nuk i pëlqen vëmendja dhe do të punojë si menaxher shitjesh me rroge normale.

“Do të filloj menaxher shitjesh në një kompani që njihet në gjithë botën”, është shprehur ai, duke mos zbuluar të tjera detaje.