FOTO/ Njihuni me mamatë shqiptare që u bën VIP pas famës së fëmijëve të tyre në showbiz - AlpeGossip
FOTO/ Njihuni me mamatë shqiptare që u bën VIP pas famës së fëmijëve të tyre në showbiz

FOTO/ Njihuni me mamatë shqiptare që u bën VIP pas famës së fëmijëve të tyre në showbiz

Disa nga vipat tanë, fatkeqësisht nuk janë të vetmit në familjen e tyre që gëzojnë titullin “Të famshëm”.
Pasi u njohën fëmijët, mbrapa tyre u bën të famshme dhe mamat, në media dhe rrjete sociale. Ato janë “Vipa” në Instagram dhe numërojnë plot ndjekës.

Këto personazhe janë ato të cilat fshihen pas karrierës së fëmijve të tyre.

Mamat janë po aq të bukura sa VIP-at, gjithashtu ato përfliten shumë në media sepse kanë qenë menaxhere të mira për karrierën e fëmijëve të tyre. Le ti hedhim një sy mamave të famshme të vipave të showbizzit.

Mami i Encës, Entela


Enca e poston shpeshherë mamanë e saj dhe tregon që pa mbështetjen e saj nuk do të ishte këtu ku është tani.

Mami i Ledrit, Xheraldina Vula


Mami i reperit Ledri është bërë e famshme nga marrëdhëniet që ka pasur me ish të dashurat e tij. Në një intervistë të dhënë nga vetë Ledri, ai ka pohuar se ajo mërzitet me Ledrin, pasi i bën shoqe të dashurat e tij dhe nuk i vjen mirë kur ai ndahet.

Mami Ledrit me Dafinën

Mami Ledrit me Angela Martinin

Mami Almedës, Albana


Mamaja e Almeda Abazit përmendet për bukurinë që e karakterizon, ajo është në moshë të madhe po nuk ka shumë ndryshime nga vajzat e saj madje as nuk dallohet. Epo mund të themi që aktori turk është me fat që ka një vjehër të tillë.

Mami i Rita Orës, Vera Ora


Vera Ora është nëna e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Orës. Vera një zonjë e vërtet e cila edhe përtej moshës që ka, asnjëherë nuk e le vetën pas dore, por kujdeset shumë për trupin e saj.
Madje ajo edhe për linjat trupore besohet se kujdeset shumë.

Këtë gjë na e dëshmojnë fotot e fundit, që ajo i ka hedhur në instagram.

Mami i Bleonës, Oli Qereti


Pasi e bija iu bë e famshme dhe pasi dolën rrjetet sociale në shesh, nuk mund ti mungonte Instagramit. Ajo poston shpesh foto dhe video familjare në rrjetet e saj sociale.

Mami i Dua Lipës, Anesa

Është një ndër mamat më të bukura të showbizit dhe në top formë. Dua Lipa është simboli i një artisteje të kompletuar, mes tjerash edhe për imazhin që reflekton. E duket se bukuria është çështje genesh. Përderisa e njohim babain Dukagjin Lipën, Dua duket të ketë marrë shumë edhe nga nëna e saj, zonja Anesa.Përgatiti AlpeNews.al