FRIKA NGA KORONAVIRUSI/ Mjekët shkojnë në pallatin e saj, Dorina Mema: Po më bie të fikët… (FOTO) – AlpeGossip
FRIKA NGA KORONAVIRUSI/ Mjekët shkojnë në pallatin e saj, Dorina Mema: Po më bie të fikët… (FOTO)

FRIKA NGA KORONAVIRUSI/ Mjekët shkojnë në pallatin e saj, Dorina Mema: Po më bie të fikët… (FOTO)

Modelja e fitness-it, Dorina Mema me anë të një postimi në profilin e saj të Instagramit ka treguar se aktualisht ndodhet në një situatë që e ka frikësuar së tepërmi. Stafi mjekësor ka shkuar të bëjë tampon për një të dyshuar me Koronavirus, pikërisht në lagjen dhe në katin e pallatit të saj.

Dorina shprehet se ndërkohë që komshiu pret përgjigjen, asaj po i bie të fikët nga frika.
“Stafi mjekësor erdhën të bënin një tampon tek lagjja ime, paskan qenë pikërisht te kati im. Në pritje të përgjigjes së komshiut po më bie të fikët mua. Çfarë duhet të bëj?”, shkruan ajo.

Në situata të tilla është mirë që njerëzit të ruajnë qetësinë dhe të ndjekin këshillat për mbajtjen e higjienës dhe distancimit social. Kujtojmë se numri i të prekurve me Koronavirus në vendin tonë ka shkuar në, me 7 raste të reja të shënuara brenda 24 orësh.