Gazetarja puth burrin në sytë fëmijës, reagimi i vogëlushes është i paparë (VIDEO) – AlpeGossip
Gazetarja puth burrin në sytë fëmijës, reagimi i vogëlushes është i paparë (VIDEO)

Gazetarja puth burrin në sytë fëmijës, reagimi i vogëlushes është i paparë (VIDEO)

Të shumta janë mendimet në lidhje me puthjen ose jo të çifteve të reja në sy të fëmijëve.
Ka nga ata që e shikojnë si një mënyrë emancipuese për të bërë fëmijën edhe më të lumtur, sikurse ka edhe nga ata që e cilësojnë shthurje dhe një mënyrë të gabuar të edukimit.

E mendimit të parë është edhe gazetarja Aulona Musta, e cila nuk kufizohet në veprimet e saj dhe pasi e puth bashkëshortin në buzë, sytë e të bijës shprehin lumturi.

Aulona ka një mesazh për të gjithë:

Kam degjuar shpesh cifte te thone qe nuk puthen ne sy te femijeve se nuk eshte mire. Une nuk gjykoj asnje per zgjedhjet qe ben, ama personalisht kam totalisht tjeter mendim. Sa me shume dashuri mes prinderve te ndjeje e shohe femija, aq me i lumtur eshte.
Fytyra qe Amara ben kur une dhe bashkeshorti im puthemi eshte nje nder imazhet me te bukura per mua, sepse ja shoh lumturine ne sy, nderkohe qe ajo sheh dhe ndjen dashurine ne ajer. Eshte nje rreth vicioz dashurie dhe lumturie…

Prandaj keshilla ime eshte dashurohuni ne sy te frmijeve, ndersa “sherret” bejini larg syve te tyre! Une per vete keshtu e bej.