“Gëzuar ditëlindjen o mbretëresha ime”/ Albani dhe Beatrix urime të NDJERA për mamanë e tyre – AlpeGossip
“Gëzuar ditëlindjen o mbretëresha ime”/ Albani dhe Beatrix urime të NDJERA për mamanë e tyre

“Gëzuar ditëlindjen o mbretëresha ime”/ Albani dhe Beatrix urime të NDJERA për mamanë e tyre

Ata janë vëlla e motër dhe gjithashtu dy nga emrat e rinj të njohur të muzikës shqiptare.

Bëhet fjalë për Alban Ramosaj dhe Beatrix Ramosaj, të cilët kanë treguar gjithnjë se janë mjaft të afërt me njëri-tjetrin.

Këtë herë ata kanë një gëzim të përbashkët siç është ditëlindja e nënës së tyre Antigona Ramosaj.

Të dy i kanë dedikuar nga një urim special nënës së tyre në rrjete sociale. “Gëzuar ditëlindjen mbretëresha e botës. Të dua shumë”, ka shkruar Beatrix.

Ndërsa Albani ka shkruar: “Gëzuar ditëlindjen mbretëresha ime, inspirimi im dhe gjithcka e imja”. Për ta e ëma ka qenë gjithnjë e afërt duke luajtur shpeshherë edhe rolin e mikes.