GJETI KULETË/ 45 vjeçari ia kthen pronares që e kishte humbur para rreth 40 vitesh (FOTO) – AlpeGossip
GJETI KULETË/ 45 vjeçari ia kthen pronares që e kishte humbur para rreth 40 vitesh (FOTO)

GJETI KULETË/ 45 vjeçari ia kthen pronares që e kishte humbur para rreth 40 vitesh (FOTO)

Mike Izzard po gërmonte në afërsi të një stacion hekurudhor në Herfordshire të Anglisë për të mbjellë lule, kur hasi në diçka të butë në dhe’.

45-vjeçari gjeti një kuletë të humbur rreth 40 vite më parë.

Dhe gjesti i tij do ju habisë. Ai vendosi që t’ia kthejë pronares.

Fillimisht, 45-vjeçari gjeti një monedhë të vogël dhe vazhdoi të gërmojë më thellë duke gjetur kuletën prej lëkure së bashku me 7 monedha të tjera dhe një çelës.

Më pas zbuloi një kartë të Midland Bank të datës 1979-1981 me emrin Angela Dimond në të.

Pas publikimit të fotografisë në mediat sociale, ai gjeti Angelan ende jetonte më pak se dy kilometra larg dhe i kthehu kuletën po atë ditë.

Angela, tani 63 vjeç, e humbi kuletën në moshën 25 vjeçare, pasi u sulmua afër stacionit të trenit në vitin 1980.