Gushti muaji i KRIZAVE të dashurisë! Ja cilat shenja do ta pësojnë keq këtë periudhë – AlpeGossip
Gushti muaji i KRIZAVE të dashurisë! Ja cilat shenja do ta pësojnë keq këtë periudhë

Gushti muaji i KRIZAVE të dashurisë! Ja cilat shenja do ta pësojnë keq këtë periudhë

Nëse i përkisni shënjës së Luanit, Binjakëve dhe Dashit duhet të bëni shumë kujdes në muajin gusht. Sipas astrologëve nuk do t’ju shkojnë aspak mirë punët e zemrës.

Pritet që vera të jetë një stinë e ngrohtë dhe që t’ju pushtojnë emocione të forta dhe adrenalina. Por pikërisht për shkak të këtyre përjetimeve mund të ndodhë që të biem në dashuri me personat e gabuar. Dhë këtyre tre shejave të horoskopit ka shumë gjasa t’ju ndodhë.

Luani

Luanët kanë karakteristikën e të qenit një shenjë e fortë, që e bën personalitetin e tyre dominues. Për fat të keq tani jeni duke kaluar një krizë në marrëdhënien tuaj, ku ka shumë zënka me partnerin. Gushti do të jetë një muaj vendimtar, ku do të përcaktoni nëse ia vlen të vazhdoni bastin për atë dashuri dhe të përpiqeni të jeni pak më të kuptueshëm apo do i jepni fund se ndiheni tashmë të lodhur. Në veçanti do të ketë një situatë që do të sjellë shkakun dhe do të fillojë të sjellë problemet e së kaluarës dhe kjo mund të çojë deri në fund të marrëdhënies tuaj.

Dashi

Ashtu si Luani, Dashi merr një pozitë dominuesee, pasi zakonisht është një shenjë e udhëheqësve. Tani për tani ndiheni sikur jeni bllokuar, pa kontroll, gjë që do t’ju bëjë të vendosni që të jeni të lirë më në fund. Kjo do të jetë arsyeja kryesore për shpërbërjen e dashurisë.

Binjakët

Megjithëse Binjakët duket të jenë të fortë, tani po shpenzoni një moment trishtimi të madh, duke bërë që të shtohet një dozë e lartë e melankolisë dhe indiferencës nga ana e partnerit tuaj. Kjo indiferencë do të shkaktojë që jeta juaj emocionale të konsumohet, e kjo do të bëjë që ju të ndaheni plotësisht. Por po, ju ende mund të keni mundësinë për të thyer monotoninë dhe për të rimarrë dashurinë.