HAJDUTI VJEDH ÇANTËN/ Pronari e qëllon për vdekje (VIDEO) – AlpeGossip
HAJDUTI VJEDH ÇANTËN/  Pronari e qëllon për vdekje (VIDEO)

HAJDUTI VJEDH ÇANTËN/ Pronari e qëllon për vdekje (VIDEO)

Një hajdut pagoi me jetë tentativën për vjedhjen e një çante.

Ai u qëllua për vdekje nga pronari, pasi u përpoq të arratisej me një makinë.

Pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë grabitësin me “prenë” që vrapon drejt një makine të hapur.

Një njeri i armatosur me një armë vrapon drejt tij i vendosur për ta marrë sendin e vjedhur. Burri u qëllua për vdekje dhe ra në tokë, ndërsa makina e drejtuar nga bashkëpunëtori i largua me shpejtësi.

Incidenti ndodhi në parkun e makinave të Qendrës Tregtare Cycad në Polokwane në pjesën veri-lindore të Afrikës së Jugut, e cila kufizohet me Botsvanën, Zimbabve dhe Mozambik.