“HALLOWEEN”/ Transformimi dhe përgatitjet e VIP-ave për tu dukur… “frikshëm bukur” – AlpeGossip
“HALLOWEEN”/ Transformimi dhe përgatitjet e VIP-ave për tu dukur… “frikshëm bukur”

“HALLOWEEN”/ Transformimi dhe përgatitjet e VIP-ave për tu dukur… “frikshëm bukur”

Halloween është një festë vjetore, e cila mbahet çdo vit më 31 tetor, që ka rrënjë në traditat e vjetra evropiane.

Është një festë e vecante dhe shumë njerëz kanë zgjedhur ta festojnë dhe të argëtohen duke u transformuar në personazhe të frikshme.

Disa prej VIP-ave shqiptarë por jo vetëm kanë zgjedhur që edhe këtë vit të bëjnë prëgatitjet për “Halloween” duke u transormuar vet, duke gatuar ëmbëlsira me figura të frikshme apo dhe duke veshur dhe fëmijët me personazhet e frikshëm.

Alpegossip. al ju sjell disa foto nga oërgatitjet e VIP-at për “Hallowen”.

Ronela Hajazi ësgtë transformua në një personazh jo shumë të frikshëm por i shkon shumë look-u dhe make-upi.


Jona Spahiu është veshur njësoj me djalin si “skilet” dhe duken bukur dhe pak të frikshëm.


Alfio Rotani ka përgatitur restorantin e tij për “Halloween” të transformuar në një vend të frikshëm.

Arbana Osmani ka gatuar me djalin dhe mbesën biskota për Halloween me figura që i përkasin kësaj feste.

Rudina Dembacaj e ka veshur vajzën si “Malifisenti” një personazh i keq i filmave dhe atyre vizatimorë.

Klaudia Pepa është bërë si “Herley Quin” si e dashura e Joker në një nga filmat më të frikshëm.

Adelina Tahiri e ka veshur djalin si Drakula.

Sara Berisha ka vrshur dy lloje kostumesh dhe i ka postuar në Instastory por akoma nuk e ka vendosur se cilin.