HERA E PARË QË NDODH/ “Zemër” e Dhurata Dorës dhe Soolking thyen prapë rekord (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
HERA E PARË QË NDODH/ “Zemër” e Dhurata Dorës dhe Soolking thyen prapë rekord (FOTO+VIDEO)

HERA E PARË QË NDODH/ “Zemër” e Dhurata Dorës dhe Soolking thyen prapë rekord (FOTO+VIDEO)

Bashkëpunimi i Dhurata Dorës dhe reperit algjerian Soolking u publikua në prill, por vazhdon të jetë hit dhe kënga më e dëgjuar në shumë vende të Europës. Vetëm 1 muaj pas publikimit, “Zemër” theu rekord duke arritur plot 100 milionë shikime në Youtube

Sot Dhurata ka ndarë një lajm të mirë me fansat e saj duke treguar se “Zemër” u certifikua gold international si kënga më e dëgjuar, pas klikimeve që ka marrë.

Kjo është hera e parë që një këngë shqip thyen këto rekorde. “Zemër” vazhdon të jetë e  para në trojet shqipfolëse, ato frankofone e arabe dhe në listë është goxha lart në pothuajse secilin shtet europian.